Restauracja Grand Kasprowy

Serwujemy sezonowane steki i doskonałe potrawy regionalne

A wszystko w niepowtarzalnym, bardzo komfortowym wnętrzu, o które zadbali podhalańscy mistrzowie dłuta, pędzla, haftu i młota. Restauracja Grand Kasprowy mieści się w jednym z najbardziej znanych hoteli w Zakopanem, który stał się ikoną luksusu. Taka lokalizacja zobowiązuje. Dlatego dewiza naszego szefa kuchni brzmi: „Do serca przez wszystkie zmysły”.

Sezonowane steki

To nasza największa chluba. W dyskretnie podświetlonej sezonowarce przez kilka tygodni dojrzewa najlepsza wołowina od lokalnych hodowców. Po 30 dniach mięso staje się kruche i delikatne. Nabiera też wyjątkowego aromatu. U nas możesz wybrać, który kawałek przygotujemy specjalnie dla Twojego stolika. Tę opcję rekomendujemy, jeśli ucztujesz u nas w większym gronie.

Piec opalany węglem drzewnym

To właśnie on zapewnia wyjątkowy smak potraw, nieporównywalny z niczym innym. W piecu grillowym opalanym węglem drzewnym aromatu nabierają m.in. steki, jagnięcina i ryby. Wyśmienicie smakują z niego grillowane warzywa. Na specjalne okazje dania możemy aromatyzować używając drzewa cedrowego.

Regionalne specjały

Oprócz sezonowanych steków, specjalizujemy się w daniach z regionalnych produktów. Jednym z nich jest delikatna jagnięcina podhalańska – unikalne walory smakowe zawdzięcza tradycyjnemu wypasowi owiec na halach położonych w rejonie pięciu parków narodowych. Znajdziesz u nas także pstrąga z górskiego potoku czy kremową zupę rydzową.

Kawa z widokiem

Przy naszym kominku czekają na Ciebie fotele z czarnego zamszu i stolik w góralskie rozety. Ponoć to właśnie tu najlepiej smakuje poobiednia kawa. A jeśli dodać do tego spektakularny widok na panoramę Tatr z dominującym Giewontem – do pełni szczęścia nic więcej nie trzeba. No, może z wyjątkiem szarlotki na ciepło z gałką lodów cynamonowych.

Bachleda Hotel Kasprowy

Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem to jeden z najbardziej znanych hoteli w polskich górach. Wypoczywają tu gwiazdy, sportowcy, politycy i ludzie biznesu. Słynie z fantastycznego widoku na tatrzańską panoramę, świetnej lokalizacji tuż przy kąpielisku geotermalnym i stoku narciarskim oraz z doskonałej kuchni. To ostatnie to oczywiście nasza zasługa.